7 تمرین‌ ورزشی اینتروال برای لاغری‌ و کاهش‌ وزن‌ فوری در منزل : اگر تازه‌ آغاز به ورزش‌ کرده اید ، شاید درباره تمرینات اینتروال با شدت‌ زیاد یا تمرینات HIIT مطالبی را شنیده اید . این تمرینات سبب می گردند که تن شما به میزان مطلوبی از جنبش رسیده و بتوانید تناسب‌ اندام‌ کاملی را به دست آورید با ما همراه باشید در هوشمند اسپرت

تمرینات اینتروال برای لاغری‌ و کاهش‌ وزن‌

نکته شگفت آور درباره تمرینات اینتروال این خواهد بود که شیوه های متفاوتی برای اجرا آن وجود خواهد داشت . ورزشکاران ماهر می توانند با شدت‌ خیلی زیاد تمرین‌ کنند ولی کسانی که تازه‌کار می باشند می توانند تمرینات خویش را با شدتی آهسته آغاز کنند و شاهد‌ شکل‌ گیری اندامی ایده‌ آل باشند .

یکی از دلیل‌های شهرت تمرینات اینتروال این خواهد بود که سبب کالری سوزی فراوانی می شود و به لاغری‌ و کاستن وزن‌ یاری فراوانی می کنند . افزون بر این شتاب بالای این تمرینات موجب خواهد شد که در زمان‌ کوتاه‌ تری تمرینات را اعمال دهید .

در امتداد این نوشته با عالی ترین تمرینات ورزشی اینتروال برای لاغری‌ و کاهش‌ وزن‌ اشخاص تازه‌کار آشنا‌ خواهید شد .

1 . حرکت‌ پروانه‌

حتما شما هم از این تمرین‌ در زمان دبیرستان خاطره‌های فراوانی دارید . احتمالا برای شما شگفت آور هست که بدانید حرکت‌ پروانه‌ یکی از عالی ترین تمرینات کاردیو می باشد که ضربان‌ قلب‌ شما را خیلی خوب بالا‌ می برد .

نفس کشیدن‌های‌ عمیق‌ در حین‌ اعمال این تمرین‌ سبب خواهد شد که اکسیژن زیادی وارد جریان خون گشته و به عضلات تان برسد . افزون بر این ، شما با اعمال این حرکت‌ غدد لنفاوی خودتان را حرکت داده و چربیها را با شتاب بسیاری می سوزانید که به صورت موثری سبب کاهش‌ وزن‌ می گردد .

7 تمرین‌ ورزشی اینتروال برای لاغری‌

7 تمرین‌ ورزشی اینتروال برای لاغری‌

 

2 . حرکت‌ کوهنورد‌

این تمرین‌ یکی از عالی ترین حرکاتی می باشد که قادر خواهید بود برای کالری سوزی و کاهش‌ وزن‌ تان گزینش نمائید . زیرا نه تنها احتیاجی به لوازم ویژه ای نخواهد داشت ولی در هر فضایی مناسب اعمال می باشد .

از سو دیگر عضلات بسیاری از بدنتان در لحظه اعمال این تمرین‌ درگیر‌ می گردند . عضلات مرکزی‌ تن ، ران‌ ها ، عضلات شانه ، زانوها و کمر به صورت موثری در لحظه این ممارست به کار‌ گرفته می گردند . در لحظه اجرا این تمرین‌ خاطرجمع شوید که کمرتان زیاده از حد خم نیست‌ و پا‌ها‌ با مقدار بسنده کشیده‌ گشته اند .

7 تمرین‌ ورزشی اینتروال برای لاغری‌

7 تمرین‌ ورزشی اینتروال برای لاغری‌

 

3 . اسکوات

اسکوات یکی از اصلی‌ ترین تمرینات ورزشی با وزن‌ تن است‌ که بعضی ها از آن به عنوان سلطان تمرینات برای تناسب‌ اندام‌ یاد‌ می کنند . اجرای این ممارست نه تنها سبب استوارسازی قوای بدن‌ تان می گردد بساکه دامنه‌ حرکتی را همچنین وسعت می دهد‌ .

در لحظه اجرای این جنبش حتما سر‌خود‌ را فوق نگه داشته ، کمر صاف‌ و قفسه‌ سینه‌ خیلی خوب باز باشد‌ و زیادترین فشار‌ را بر روی پاشنه های پا معطوف‌ بکنید .

در وضعیت ایده‌ آل وقتی که پایین‌ می آیید باسن‌ تان بایستی تا روی پایین زانوها بیاید ولی درصورتی‌که هنوز نمی توانید این عمل را اجرا کنید اصلا دلواپس نباشید زیرا به مرور‌ و با ممارست قادر خواهید بود این عمل را اجرا کنید .

7 تمرین‌ ورزشی اینتروال برای لاغری‌

7 تمرین‌ ورزشی اینتروال برای لاغری‌

 

4 . شنا‌ سوئدی

حرکت شنا‌ یک ورزش‌ جامع برای تن خواهد بود و از تازه‌کار ترین اشخاص تا ماهر ترین ورزشکاران می توانند با اجرا این جنبش آسان تن ، قسمت اعظم عضلات خودشان را به چالش‌ بکشند .

برای آسوده تر نمودن این جنبش قادر خواهید بود دستان‌ خویش را روی نیمکت ، کاناپه یا دیوار قرار دهید . برای این که خودتان را زیادتر به چالش‌ بکشید در لحظه اعمال ممارست یکی از پا‌ها‌ را دراز کنید . هرچه زاویه‌ تان با زمین‌ افزون‌تر باشد‌ فشار‌ زیادی روی دست هایتان خواهد آمد . برای این عمل قادر خواهید بود دست هایتان را روی یک کتاب قرار دهید تا زاویه‌ بدنتان را با زمین‌ زیادتر نمایید .

در لحظه اعمال این ممارست بایستی قفسه‌ سینه‌ تان را به زمین‌ هم‌جوار نمائید ، سر‌خود‌ را فراز نگه دارید و چانه‌ را درون سینه‌ نبرید . با این عمل از فشار‌ آمدن به گردن تان ممانعت خواهد شد و عضلات سینه‌ و ساعد به حالت بهتری درگیر‌ می گردند .

7 تمرین‌ ورزشی اینتروال برای لاغری‌

7 تمرین‌ ورزشی اینتروال برای لاغری‌

 

5 . لانچ معکوس‌

این جنبش یک مدل صحیح گشته از لانچ کلاسیک‌ می باشد . برای اعمال آن تنها بایستی یک قدم بزرگ‌ به پشت بردارید و در عین‌ حال کوشش نمائید که خودتان را بر روی پای مقابل برابر نگه دارید .

انجام این ممارست انگیزه درگیری عضلات همسترینگ و گلوت (پشت ساق) و به اضافه عضلات چهار سر (جلوی ران) می گردد .

این جنبش علی‌الخصوص برای افرادی که شغل نشسته دارند خیلی سودبخش خواهد بود چون عضلات پشت‌ پا به علت نشستن پی‌درپی سفت‌ و ناتوان می گردند و ضرورت به فعال‌ سازی دوباره دارند .

از آنجایی که اجرا این ممارست به تعادل‌ احتیاج خواهد داشت خوب تر خواهد بود که آن را بر روی یک زیرانداز اعمال کنید تا از وارد آمدن ضربه‌ سخت به زانوهایتان در اثر‌ تماس با زمین‌ خودداری بکنید .

به عنوان یک تازه‌کار از خاطر نبرید که همواره بایستی زمین‌ را با زانوی خودتان لمس‌ نمائید و برای خودداری از خستگی‌ ماهیچه یا تاندون در میان ادا یک ثانیه‌ تامل نمائید . این یک ثانیه‌ توقف به شما یاری می نماید تا در زمان ایستادن تعادل‌ تان را از دست نداده و مورد دیگر این که عضلات خویش را خیلی خوب درگیر‌ بکنید .

7 تمرین‌ ورزشی اینتروال برای لاغری‌

7 تمرین‌ ورزشی اینتروال برای لاغری‌

 

6 . بالا‌بردن‌ باسن‌

بالا بردن‌ باسن‌ یک جنبش سودمند دیگر برای مقصود قرار دادن‌ عضلاتی همانند باسن‌ و همسترینگ خواهد بود . برای اجرای این ممارست تنها به یک صندلی یا کاناپه احتیاج دارید .

برای آغاز روی زمین‌ دراز‌ بکشید و زانوها را خم کرده و پا‌ها‌ را روی نیمکت یا یک صندلی بگذارید . باسن‌ را بالا‌ بیاورید تا موقعی که بدنتان از شانه ها گرفته تا زانوها به شکل یک خط بدون واسطه در آید و بعد به آرامی به وضعیت آغازین پایین‌ بیایید .

اگر حس می نمائید این جنبش بسیار راحت خواهد بود وقتی که باسن‌ را بالا‌ بردید کوشش نمائید عضلات آن را انقباض‌یافته بکنید و پس از چند ثانیه‌ کم آنها را رها کرده و مجددا پایین‌ بیایید .

7 تمرین‌ ورزشی اینتروال برای لاغری‌

7 تمرین‌ ورزشی اینتروال برای لاغری‌

 

7 . حرکت‌ برپی

این ممارست را در آخر قرار دادیم برای‌اینکه از کل پیچیده تر خواهد بود و اصلاً گروهی از تمرینات کاردیو و اینتروال بی اجرا برپی جامع نخواهد شد .

این ممارست بخش های فراوانی از تن شما را به چالش‌ می کشد و ضربان‌ قلب‌ شما را فوری ازدیاد می دهد‌ . بدین‌سبب از همین جا می توان‌ نتیجه‌ گرفت که برپی یکی از عالی ترین تمرینات برای لاغری خواهد بود که با زیاد کردن شتاب قادر خواهید بود کالریهای زیادی را به یاری آن بسوزانید تنها خاطرجمع باشید که در وقت ادا ممارست شکل بدن‌ تان درست می باشد .

فراموش نکنید که چنانچه تازه‌کار می باشید نباید در ابتدای عمل فشار‌ مازاد به خودتان وارد نمائید و میزان تکرار‌ ممارست را تا جایی امتداد دهید که به بدنتان زیادتر از حد فشار‌ وارد نگردد .

7 تمرین‌ ورزشی اینتروال برای لاغری‌

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *