8 ورزش موثر برای لاغری صورت : اولین علائم قابل توجه پیری معمولا چین و چروک پوست است. قابلیت ارتجاعی پوست و خطوط صورت شما بستگی به این دارند که چقدر عضلات صورت تضعیف شده باشد. این عضلات نیز به اندازه بقیه بدن شما نیاز به ورزش دارند. هوشمند اسپرت 8 مورد از موثرترین ورزش های صورت را به شما ارائه می دهد که به گفته پزشکان، به حفظ جوانی چهره، تقویت عضلات و لاغری صورت کمک می کند.

برای انجام ورزش های لاغری صورت ابتدا عضلات صورت را گرم کنید

برای ورزش صورت اول از همه، شما باید عضلات صورت خود را گرم کنید. بایستید یا بنشینید، پشت خود را صاف نگه دارید. حالا تا زمانی که می توانید حروف صدادار مختلف را بخوانید. گفتن صداهای “I”، “O”، “E” و “A” معمولا به بهترین شکل انجام می شود. این تمرین را تا زمانی که احساس می کنید صورت شما گرم شده است، انجام دهید.

8 ورزش موثر برای لاغری صورت

روش های انجام ورزش صورت

1- بنشینید و سرتان را به عقب ببرید. حالا تصور کنید که باید لب پایین خود را به سقف برسانید. لب پایین خود را تا آنجا که می توانید بالا برده و حدود 5 تا 10 ثانیه نگه دارید. سپس یک استراحت کوتاه کنید. این ورزش صورت را 2-3 بار تکرار کنید.

8 ورزش موثر برای لاغری صورت

8 ورزش موثر برای لاغری صورت

2- بازوهای خود را روی سینه قرار دهید و در حالی که صاف ایستاده اید به آرامی چانه خود را بالا بیاورید. هنگامی که شما تا حد ممکن چانه را بالا بردید، یک نفس بلند بکشید و 10 یا 15 ثانیه در این حالت بمانید. سپس به آرامی به حالت اولیه بازگردید.

8 ورزش موثر برای لاغری صورت

3- این ورزش صورت ساده اما بسیار موثر است. این کار به کاهش خطر از بین رفتن قابلیت ارتجاعی در گونه ها کمک می کند. مطمئن شوید که در طول این تمرین سر خود را صاف نگه می دارید. گوشه لب خود را پایین بیاورید و به حالت اولیه بازگردید. حداقل 5 بار این حرکت را تکرار کنید، میتوانید تا زمانی که در عضلات خود تنش را احساس کنید، این کار را انجام دهید.

8 ورزش موثر برای لاغری صورت

8 ورزش موثر برای لاغری صورت

4- صاف بنشینید و یک مداد را با لب هایتان محکم نگه دارید. حالا سعی کنید بدون حرکت سر نام خود را در هوا بنویسید. این ورزش صورت را حداقل 3 دقیقه انجام دهید. پس از یک استراحت کوتاه، چند بار آن را تکرار کنید.

8 ورزش موثر برای لاغری صورت

5- این ورزش برای عضلات گردن شما عالی است. همچنین کمک می کند تا عضلات اطراف صورت تان تقویت شود. سر خود را به سمت راست بکشید، سعی کنید گوش خود را به شانه برسانید. دست راست خود را روی سمت راست سر خود قرار داده و فشار دهید، و سعی کنید با سر و گردن خود در برابر فشار دست مقاومت کنید. 10 ثانیه این حالت را حفظ کنید. برای طرف دیگر نیز این ورزش صورت را تکرار کنید.

8 ورزش موثر برای لاغری صورت

8 ورزش موثر برای لاغری صورت

6- یک نفس عمیق بکشید، لب هایتان را محکم ببندید و دهان خود را از هوا پر کنید (لپ ها را باد کنید). دست های خود را روی گونه ها قرار دهید طوری که انگشت ها روی گوش قرار گیرند. حالا روی گونه های خود فشار وارد کنید و با عضلات صورت در مقابل این فشار مقاومت کنید. 5-10 ثانیه این حالت را حفظ کنید، سپس یک استراحت کوتاه انجام دهید. این ورزش صورت را 5-6 بار تکرار کنید.

8 ورزش موثر برای لاغری صورت

7- دهان را باز کنید و دندان های خود را با لب هایتان بپوشانید. حالا فک پایین را جلو ببرید، و با انگشت خود روی چانه فشار وارد کنید. سعی کنید عضلات صورت خود در برابر انگشتتان مقاومت کنید. این ورزش صورت را تکرار 10 بار تکرار کنید.

8 ورزش موثر برای لاغری صورت

8 ورزش موثر برای لاغری صورت

8- این آخرین و سخت ترین ورزش صورت است که به تقویت عضلات فک و همچنین ماهیچه های زیر زبان کمک می کند. هر دو مشت خود را زیر چانه . قرار دهید، و زبان خود را روی دندان های پایین دهان فشار دهید (در کنار دندان های پایین قرار دهید). با مشت های خود چانه را فشار دهید، و سعی کنید با زبان در برابر فشار مقاومت کنید. این حالت را 30 ثانیه نگه دارید یک استراحت کوتاه کرده و دوباره شروع کنید. این تمرین را 10 بار تکرار کنید.

8 ورزش موثر برای لاغری صورت

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *